“Bizler iş dünyası olarak istikrarın kıymetini iyi biliyor ve önemsiyoruz”

alt

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Üretim ve İhracatta Adana Yıldızları Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, Adana’nın bir sanayi, ticaret, tarım ve turizm merkezi olduğunu vurguladı.​
Hisarcıklıoğlu, Adana’nın Anadolu’daki sanayileşmenin lokomotifi olduğunu belirterek, “Bereketli topraklarıyla, girişimci insanlarıyla ülkemizin gözbebeği. Burada dinamizm var. Hareket var. Bereket var. Ticaret hacmi içinde baktığımızda ihracatta ilk on şehir içinde Adana yer almakta. Bundan 10 sene önce bin büyük sanayi içinde Adana’dan 15 büyük firma vardı. Bugün bu sayı 23’e yükselmiş durumda. Ayrıca 1 milyondan fazla turistte çekmeye başladık. Adana aynı zamanda Türkiye’de tarımın yıldızı. Burası Türkiye’nin en bereketli coğrafyası. Çukurova dünyanın ve ülkemizin en büyük ovalarından biri. Seracılıkta ilk 3 şehirden biri haline gelmeyi başardık” dedi.

Adana’nın Türkiye için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen cesur tüccar ve sanayicilere sahip olduğuna dikkat çeken TOBB Başkanı, “Sizin liderliğinizde geçen sene başlattığımız istihdam seferberliğinde Adana verdiği sözü tuttu. Adana’daki her firmamız ilave en az bir istihdam sağladı. Adana 2018’de bu performansı devam ettirmeye de kararlı. Çalışma Bakanımızla birlikte ilk Milli İstihdam Seferberliği tanıtım toplantısını bu ay başında Adana’da yaptık. Avrupa Birliği Bakanımızın daveti ve evsahipliğinde AB Karma İstişare Komite toplantısı ilk defa Adana’da yapıldı. Böylece Avrupa iş dünyasına da Adana’yı tanıtmış olduk” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 5 mega endüstri bölgesinden birinin Adana Yumurtalık ilçesinde kurulacağı müjdesinin kendilerini hem sevindirdiğini hem de gururlandırdığını belirten Hisarcıklıoğlu, “İnşallah Türkiye’nin enerji ile ilgili kalbi de Adana’da atacak. Adana mega endüstri sanayi bölgesinin istihdam, ihracat ve yatırımları artırma anlamında Adanamıza çok büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Hisarcıklıoğlu şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımızın ülkemizde birliği ve istikrarı öne çıkartan adımlarını ayrıca çok önemli görüyorum. Bizler iş dünyası olarak istikrarın kıymetini iyi biliyor ve önemsiyoruz. Zira istikrar kaybolduğunda nasıl büyük sıkıntılar yaşadığımızı unutmadık. İşte bu nedenle ülkemizde güveni ve istikrarı mutlaka muhafaza etmeliyiz. Sıkıntılar elbette var ama kendimize ve ülkemize güveniyoruz. Karşımıza pek çok engel çıkartıldı. Ama tüm bunlara rağmen dinamik ve üretken olduğumuzu büyüme oranımızla bir defa daha bütün dünyaya ispat ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın hayata geçirdiği özel sektör devlet işbirliğiyle pek çok sorunumuzu aştık. İnşallah 24 Haziran sonrasında da devletimizle yoğun bir şekilde ve yine birlikte çalışacak ve sorunları aşacağız”.
 

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 75 ziyaretçi çevrimiçi