Maden Arama ve İşletme Esasları

altEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca maden kaynaklarının aranması, işletilmesi, geliştirilmesi, üretilmesi amacıyla gerçek ve tüzel kişilere verilecek haklara ilişkin esaslar belirlendi.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının "Maden Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını oku...

 

GİB'den Yeniden Yapılandırmada 2. Taksit Hatırlatması

altGelir İdaresi Başkanlığınca (GİB), 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 2. taksit ödemelerinin 2 Ekim akşamına kadar yapılacağı bildirildi.

Devamını oku...

 

OECD, Dünya Ekonomisi için 2018 büyüme Tahmininin Yüzde 3,7 olarak açıkladı.

altEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), dünya ekonomisinin gelecek yıl daha fazla büyüyeceği tahmininde bulundu.OECD'nin "Ara Dönem Ekonomik Görünüm Raporu" yayımlandı.

Devamını oku...

 

Serbest Bölgelerde "Türk Lirası Kullanımı Zorunluluğu" kaldırıldı.

altSerbest bölgelerdeki faaliyetlere ilişkin her türlü ödemede Türk lirası kullanımı zorunluluğu kaldırıldı. Ödemeler artık döviz veya Türk lirası ile yapılabilecek.Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.Karar, 1 Ekim'de yürürlüğe girecek.

Devamını oku...

 

Türkiye, Nanoteknoloji Stratejisi ve Eylem Planı

altYüksek Planlama Kurulunca (YPK) Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinatörlüğünde hazırlanan Türkiye Nanoteknoloji Stratejisi ve Eylem Planı (2017-2018) kabul edildi.Konuya ilişkin Kurul kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devamını oku...

 

Özel Sektörün, Yurt Dışı Borcu

altÖzel sektörün Temmuz ayında yurt dışından sağladığı kısa vadeli kredi borcu 16,6 milyar dolar, uzun vadeli kredi borcu ise 213,6 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Temmuz 2017 dönemine ait özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi borcuna ilişkin gelişmeler yayımlandı.

Devamını oku...

 
  •  İLK 
  •  <<< 
  •  >>> 
  •  Son