Finansa ErişimiVCi Türkiye

iVCi Türkiye

Istanbul Venture Capital Initiative (iVCi), Türkiye’nin ilk fonların fonu ve eş-yatırım programı olarak 2007’de kurulmuştur. Başlıca yatırımcıları arasında Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), Türkiye Kalkınma Bankası (TKB), Garanti Bankası, National Bank of Greece Grubu (NBG)  ve European Investment Fund (Avrupa Yatırım Fonu – "EIF") bulunmaktadır. EIF iVCi’nin danışmanlığını yapmaktadır.

iVCi, Avrupa Birliği’nin Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ’ler) için uzman finansal kuruluşu ve European Investment Bank (Avrupa Yatırım Bankası – "EIB")’in risk sermayesi kolu olan EIF’in tecrübesinden güç almaktadır. 

iVCi Türkiye’de faaliyet gösteren sekiz fona yatırım yapmış, toplam taahhüt tutarı 144 milyon Euro’ya ulaşmıştır. 2012 yılı içinde bölgesel girişim sermayesi fonuna gerçekleştirilecek yatırım ile portföyde toplam dokuz fona ulaşılarak, iVCi kaynaklarının bütünüyle Türk Girişim Sermayesi sektörüne taahhüt edilmiş olması öngörülmektedir.

Yatırım süreci ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı