Mevlana Kalkınma Ajansı’ndan KOBİ’lere 12 Milyon TL Destek

altKonya ve Karaman’ın bulunduğu bölgede faaliyet gösteren Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından KOBİ’lere destek verilmesi amacıyla “Bilgi ve Teknoloji Odaklı Odaklı Üretim Mali Destek Programı” açıklanmıştır.

 

 

 

Devamını oku...

 

TÜBİTAK ARDEB Destek Programları 2014 yılı Başvuru Tarihleri Açıklandı

altTÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı’nın yürüttüğü destek programlarından, “Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı”, “Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Programı”, “Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Programı” ve “Uluslararası Bilimsel Araştırma Projelerine Katılma Programı” başvuruları 10 Şubat 2014 tarihinden itibaren başlayacaktır.

 

Devamını oku...

 

Ahiler Kalkınma Ajansı 2014 yılı Mali Destek Programı

altAksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Niğde ve Nevşehir illerinin bulunduğu bölgede faaliyet gösteren Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından “Sektörel Rekabet Edebilirlik” konu başlığında KOBİ’lerin kullanımı amacıyla 10 Milyon TL’lik destek sağlanacaktır.

 

 

 

Devamını oku...

 

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’ndan KOBİ’lere Destek

alt

Zonguldak, Karabük, Bartın illerinin bulunduğu bölgede faaliyet gösteren Batı Karadeniz Kalkınma Ajans tarafından 2014 yılı Teklif Çağrısı kapsamında “KOBİ Mali Destek Programı” ve “Sosyal Kalkınma Destek Programı” ile 10 Milyon TL destek verilecektir.

 

 

 

Devamını oku...

 

TÜBİTAK 1602 Patent Destek Programı Yürürlüğe Girdi

alt

Ülkemiz kaynaklı ulusal ve uluslararası patent başvuru sayısının artırılması, gerçek ve tüzel kişilerin patent başvurusu yapmaya teşvik edilmesi ile ülkemizdeki patent sayısının arttırılması hedeflenen 1602 kodlu TÜBİTAK Patent Destek Programı, 1 Ocak 2014’te yürürlüğe girdi.

 

 

 

 

Devamını oku...

 

Serhat Kalkınma Ajansı’ndan 3 yeni destek programı

altAğrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinin bulunduğu bölgede faaliyet gösteren Serhat Kalkınma Ajansı, İktisadi Gelişme Mali Destek Programı, Örnek Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında proje başvurularının sunulması için 26 Aralık 2013 tarihi itibari ile 2014 yılı teklif çağrısını başlatmıştır.

 

 

Devamını oku...

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  KOBİ Bilgi Sitesi, 5 Şubat 2005 tarihli ve 25718 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Başbakanlık (2005/2) genelgesine istinaden “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Reform Programı” çerçevesinde, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerce (KOBİ),kurulum ve işletme faaliyetlerine ilişkin olarak ihtiyaç duyulacak tüm bilgilere hızlı ve etkin bir şekilde ulaşılabilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

  KOBİ Bilgi Sitesi Haber bültenine üye olmak için tıklayınız.

  Yasal Uyarı

  Bilgilendirme