2016/9117 4458 Sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar yayınlandı

 

alt

Bu kararlar ile, yolcu beraberinde taşınan eşya, muafiyetler, muafiyet kapsamları, sorumluluk ve tescil ilke kapsamları,  hariçte işleme rejimi kapsamında katma değer uygulaması, yurt dışından getirilen taşıtlara ilişkin şartlarda değişiklikler yapılmıştır.

 

 

Devamını oku...

 

İthalat Rejimi Kararına Ek Karar Yayınlandı

 

alt

Bu karar ile; kararın ekli tablosunda gösterilen “aspir tohumu, aspir yağı, ayçiçeği tohumu yağı ve aspir yağına yapılan gümrük vergilerinde değişiklik yapılmıştır.

 

 

 

Devamını oku...

 

KOBİ Bilgi Sitesi’ni Ağustos 2016’da 40 bin 855 kişi ziyaret etti

alt

01.09.2016/ Ankara

KOBİ Bilgi Sitesi’ni Temmuz 2016’da 40 bin 855 kişi ziyaret etti.​ Sitenin Eylül 2015 –Ağustos 2016 dönemi (1 yıllık) ziyaretçi sayısı ise 488 bin 431oldu.

 

Devamını oku...

 

Organik Arıcılık Yapan Yetiştiricilerin Desteklenmesine Dair Tebliğ Yayınlandı

 

alt

Bu Tebliğin ile, organik arı yetiştiriciliğinin geliştirilmesi, doğal kaynakların korunması, gıda güvenliğinin ve sürdürülebilirliğin sağlanmasına yönelik organik arıcılık yapan yetiştiricilerin desteklenmesine ilişkin usul ve esasları düzenlenmektedir. 

 

 

Devamını oku...

 

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Yayınlandı

 

alt

Bu kanun ile, sermaye piyasalarında araç çeşitliliği ve derinliğine katkı sağlamak, yurtiçinde kamuya ait olan varlıkları ekonomiye kazandırmak, dış kaynak temin etmek, stratejik büyük ölçekli yatırımlara iştirak etmek için Türkiye Varlık Fonu ve bu fona bağlı alt fonları kurmak ve yönetmek üzere Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin kurulması, yönetimi ve faaliyetlerine ilişkin esaslar düzenlenmektedir. 

 

Devamını oku...

 

KOBİ Vadisi Kuruluyor

 

alt

 

KOBİ’leri güçlendirecek yeni bir projeye imza atan Hükümet, hazırlanan “Rekabetçi Sektörler Programı” ile 10 şehirde 10 tane “'KOBİ Vadisi” kuracak. Uluslararası finansman da sağlanan projeyle KOBİ'lerin küresel ortaklıklar yapması kolaylaşacak. 

 

 

Devamını oku...

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  KOBİ Bilgi Sitesi, 5 Şubat 2005 tarihli ve 25718 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Başbakanlık (2005/2) genelgesine istinaden “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Reform Programı” çerçevesinde, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerce (KOBİ),kurulum ve işletme faaliyetlerine ilişkin olarak ihtiyaç duyulacak tüm bilgilere hızlı ve etkin bir şekilde ulaşılabilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

  KOBİ Bilgi Sitesi Haber bültenine üye olmak için tıklayınız.

  Yasal Uyarı

  Bilgilendirme