Engelliler Destek Programı Çağrısı

altAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan Engelliler Destek Programı’nın Karadeniz illerinde 2013 yılında uygulanması için proje teklif çağrısı başlamıştır. Son başvuru tarihi 1 Eylül 2013’tür. 

 

 

 

 

Devamını oku...

 

İstihdam Teşvikleri Uzatıldı

 alt5084 sayılı kanunla gelen istihdam teşvikleri Bakanlar Kurulu Kararı ile uzatıldı. 1 Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe konulan Kararı ile yeni dönemde 51 il, istihdam teşviklerinden yararlanabilecek.

 

 

 

 

Devamını oku...

 

Zafer Kalkınma Ajansı 2013 yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı

 Afyonkarahisar, Manisa, Uşak ve Kütahya illerinin bulunduğu bölgede faaliyet gösteren Zafer Kalkınma Ajansı tarafından kamu kurum/kuruluşları, üniversiteler, kooperatifler ve meslek kuruluşlarının yararlanması amacıyla doğrudan faaliyet desteği verilecek.

 

 

 

Devamını oku...

 

TÜBİTAK’tan Mobil İletişim Teknolojileri Alanına Destek

  TÜBİTAK tarafından “Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı” kapsamında “Mobil İletişim Teknolojileri” alanında sunulacak projeler desteklenecektir.

 

 

 

 

Devamını oku...

 

San-Tez Projeleri Başvuruları Başlıyor

alt

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından üniversite-sanayi işbirliğinin yaygınlaştırılması amacıyla uygulanan San-Tez programına başvurular başlıyor.

 

 

 

 

Devamını oku...

 

Tarım Sektörü için Makine ve Ekipman Alımı Desteklemeleri Başladı

 Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında 2013 yılında desteklenecek makine ekipmanlar belirlenerek, destek müracaatları başladı.

 

 

 

 

Devamını oku...

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  KOBİ Bilgi Sitesi, 5 Şubat 2005 tarihli ve 25718 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Başbakanlık (2005/2) genelgesine istinaden “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Reform Programı” çerçevesinde, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerce (KOBİ),kurulum ve işletme faaliyetlerine ilişkin olarak ihtiyaç duyulacak tüm bilgilere hızlı ve etkin bir şekilde ulaşılabilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

  KOBİ Bilgi Sitesi Haber bültenine üye olmak için tıklayınız.

  Yasal Uyarı

  Bilgilendirme