KOBİ Bilgi Sitesi’ni Eylül 2016’da 38 bin 133 kişi ziyaret etti

alt

03.10.2016/ Ankara

KOBİ Bilgi Sitesi’ni Eylül 2016’da 38 bin 133kişi ziyaret etti.​ Sitenin Ekim 2015 –Eylül 2016 dönemi (1 yıllık) ziyaretçi sayısı ise 496 bin 028 oldu.

 

Devamını oku...

 

5746 Sayılı Araştırma, Geliştirme Ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun Genel Tebliği Yayınlandı

 

alt

Bu tebliğ, 28/2/2008 tarihli ve 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanunda yer alan gelir vergisi stopajı teşviki, damga vergisi, harç istisnaları, tasarım indirimi ve tekno girişim sermaya desteğine ilişkin  açıklamaları ihtiva eden SeriNo : 4-5-6 yayınlandı.

 

Devamını oku...

 

Fındık Üreticilerine Alan Bazlı Gelir Desteği Ödenmesine Dair Kararın Uygulanmasına İlişkin Tebliğ Yayınlandı

 

alt

Bu Tebliğ ile 7/9/2016 tarihli ve 2016/9150 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Fındık Üreticilerine Alan Bazlı Gelir Desteği Ödenmesine Dair Kararın uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar düzenlenmektedir

 

 

Devamını oku...

 

Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Yayınlandı

alt

Bu yönetmelik ile Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte yer alan tüketici konut kredi teminatları ve tüketici kredi vadelerine ilişkin değişikler düzenlenmiştir. 

 

 

 

Devamını oku...

 

Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik Yayınlandı.

alt

Bu yönetmelik ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin yedinci ve sekizinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmesi düzenlenmiştir. “(7) Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi on iki ayı geçemez.

Devamını oku...

 

TİSK 2016 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri Süreci Başladı

alt

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun “2016 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri” süreci başlatıldı. TİSK’in, kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) alanında farkındalığı artırmak, şirketleri teşvik etmek amacıyla ilk olarak 2014’te düzenlediği 

 

Devamını oku...

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  KOBİ Bilgi Sitesi, 5 Şubat 2005 tarihli ve 25718 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Başbakanlık (2005/2) genelgesine istinaden “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Reform Programı” çerçevesinde, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerce (KOBİ),kurulum ve işletme faaliyetlerine ilişkin olarak ihtiyaç duyulacak tüm bilgilere hızlı ve etkin bir şekilde ulaşılabilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

  KOBİ Bilgi Sitesi Haber bültenine üye olmak için tıklayınız.

  Yasal Uyarı

  Bilgilendirme